ליווי צעירים וצעירות במצבי סיכון
ידיעון יתד גליון מס' 1 ספטמבר 2018

מה בגליון זה?
שנה חדשה היא הזדמנות להביט אחורה אל כל מה שפעלנו והשגנו בשנה החולפת וגם קדימה אל כל מה שנפעל ונשיג בשנה הבאה. 

בידיעון יתד הראשון, אני שמחה לשתף אתכם במעט מהעשייה הענפה של כלל שותפי יתד בשנה שחלפה, ולמסד מסורת חדשה של קשר ועדכונים מקצועיים. 
בגליון זה בחרנו להאיר את נושא הליווי של צעירים במצבי סיכון ואנו שמחים להביא אליכם עדכונים וידע מקצועי בנושא זה. 
מאחלת לכולנו שנה טובה, 

מירב  וצוות יתד

יתד בתמונות

מה חדש ביתד?
שנה וחצי עברה מאז קליטתה של עו"ס יתד הראשונה בעפולה במרץ 2017, והיום 120 עובדי יתד כבר מלווים צעירים ב 101 רשויות מקומיות מנהריה עד אילת. יחד עם 320 מלווי צעירים במצבי סיכון, במשרדי הממשלה ובארגונים חברתיים הם משמשים כתובת, אוזן קשבת ויד תומכת לאלפי צעירים במצבי סיכון.  הפעילות הענפה צומחת על בסיס מטרות משותפות ועבודה משותפת של הממשלה, הרשויות המקומיות,  ארגוני החברה האזרחית והקרנות הפילנתרופיות. 

להמשך קריאה ⇐

ליווי צעירים ביתד – תפיסה ופרקטיקה, 
הילה סופרמן-הרניק – מנהלת פיתוח מקצועי, תכנית  יתד

לב העשייה של תוכנית יתד בשנתה הראשונה היה קליטה מאסיבית של עובדות יתד- מלוות הצעירים והצעירות. לצד ההתרגשות הגדולה לאור מספר העובדות ההולך וגדל, הלכו והתבהרו המורכבות בתפקיד החדש שנוצר והאתגרים שהוא מזמן. אתגר שבצמצום הפער בין העקרונות התאורטיים והאידיאולוגים שבבסיס התפקיד לבין המציאות בשטח, שיש בה חסמים בירוקרטים וחסמים חברתיים- כלכליים. אתגר בתפקיד שיש בו לוליינות בין עשייה קהילתית וליווי פרטני, תפקיד שנמצא במתח תמידי בין האישי והפוליטי ומנסה ליצור  אינטגרציה ביניהם.    

להמשך קריאה  ⇐

Present, Protective, and Promotive: Mentors’ Roles in
the Lives of Young Adults in Residential Care 
ד"ר יפית סולימני-אעידן

המושג "מנטור טבעי" משמש לתיאור אדם בוגר ומנוסה, שאינו ההורה, המשמש דמות משמעותית ותומכת עבור הצעיר. המלווה מספק הדרכה, ליווי ועידוד שמאפשרים לחניך לפתח את יכולותיו ואופיו. בין המלווה לחניך מתפתח לאורך הזמן קשר של מחויבות הדדית, כבוד ונאמנות אשר מאפשרים את המעבר מנערות לבגרות. הקשר עם המלווה מתבטא בבריאות טובה יותר, שביעות רצון גבוהה יותר מהחיים ומעורבות פחותה בהתנהגויות סיכון של הצעירים – השפעה חיובית שנמשכת אל תוך שנות הבגרות.  
מחקר זה מאפיין שני טיפוסים עיקריים של מלווים-מנטורים לצעירים בוגרי השמה חוץ ביתית: 1. מלווה נוכח, נגיש ותומך, אשר משמש כדמות הורית ומודל לחיקוי, שאפשר לבטוח בו ולהתייעץ איתו. 2. מלווה מעודד ומדרבן,  אשר מקדם הסתגלות והתמודדות עם קשיי החיים, ומוביל צעירים לקבוע מטרות ולהשיג אותן.
מעניין לציין כי רק 10% מהצעירים במחקר בחרו מנטור מתוך הרשתות החברתיות שיצרו כבוגרים, ומרביתם בחרו מנטור מתוך הצוות שליוו אותם במסגרת החוץ ביתית בה שהו כנערים. דבר זה מעיד על הקושי של צעירים במצבי סיכון לאמץ מנטור טבעי, ועל הצורך לסייע להם על ידי הפיכת אנשי מקצוע למלווים ומנטורים משמעותיים.  

למאמר המלא  ⇐

Beyond mentoring: social support structures for young Australian
carpentry apprentices
J.Buchanan, C. Raffaele, N. Glozier and A. Kanagaratnam,

איך משלבים ליווי-מנטורינג בתוך תכניות הכשרה מקצועית? האם תכניות חונכות מקצועית (apprenticeships) יכולות לספק לצעירים מסגרת לתמיכה חברתית והתפתחות אישית? מחקר זה, שליווה צעירים אוסטרלים בתכנית חניכה מקצועית, התמקד באופן שבו חונכים מקצועיים ותכניות חניכה מקצועית מייצרים מערכות תמיכה רגשית וחברתית לצעירים. נמצא כי תכניות החונכות הצליחו ליצור מסגרת תמיכה חברתית שהתבססה על ערכי המקצוע ועל קשר אישי. תכניות החניכה המקצועית סיפקו מערכות תמיכה חברתית פורמליות וא-פורמליות, והצליחו להציע לצעירים ליווי ותמיכה מותאמים אישית לצרכיהם. עוד נמצא כי אפשר להוסיף לתכנית החניכה המקצועית תכניות חיצוניות המתמחות בליווי-מנטורינג, אך עליהן להשתלב בתכנית המקצועית כדי לתת לצעיר מענה שלם. 

למאמר המלא  ⇐

שנה טובה!